előadásának ütemterve

Hét tankör
1,37 2020-09-11
Bevezetés, képfeldolgozó eszközök és műveletek, emberi látás, színlátás, műveletek a képtartományban, Optikai illúziók., felbontás, képfeldolgozó módszerek, színelmélet, színrendszerek, grafikus fájlformátumok, a gépi látás alapfogalmai, sztereo- és 3D látás, geometriai transzformációk, Képtranszformációk, Pont-pont, Lokális és globális műveletek, Képfeldolgozási műveletek, A síkfrekvencia értelmezése.
2,40 2020-10-02
Kétdimenziós Fourier transzformáció, képjavítás a síkfrekvencia tartományban. Egy- és kétdimenziós diszkrét koszinusz transzformáció, háromdimenziós képszerkesztés alapjai, animációk, veszteséges és veszteségmentes képtömörítés, JPEG, képtömörítő eljárások, képmorfológia, alakzat felismerés, optikai karakterfelismerés, képmorfológiai műveletek, videóformátumok, mozgóképszerkesztés. Egyéni feladatok kiadása.

előadó

gyakorlatának ütemterve

Hét tankör
1,45 2020-11-06
Pixelgrafikus képszerkesztés, vektorgrafikus képszerkesztés, transzformációs eszközök, képkorrekciók, JPEG, képtömörítő eljárások, képmorfológia, alakzat felismerés, optikai karakterfelismerés, képmorfológiai műveletek, videóformátumok, mozgóképszerkesztés, egyéni feladatok bemutatása.

gyakorlatvezető

követelményrendszere

Félévközi

Aláírás feltétele: 2 db félévközi beadandó feladat megfeleő szintű elkészítése, bemutatása és jegyzőkönyv leadása. Mindkét feladat értékelés: megfelelt / nem megfelelt / nem teljesített minősítéssel történik. Az aláírás megszerzésének feltétele mindkét feladat esetén a megfelelt minősítés. Nem megfelelt minősítés esetén az aláírás pótolható (a nem megfelelttel minősített feladat pótlandó). Nem teljesített minősítés esetén a féléves kötelezettségnek nem tett eleget a hallgató (azaz egyik feladatot sem teljesítette), emiatt az aláírás nem pótolható, megtagadásra kerül.

Évvégi

A tárgy lezárásának módja kollokvium (írásbeli vizsga). Ponthatárok az értékeléshez: 0-59% elégtelen, 60-69% elégséges, 70-79% közepes, 80-89% jó, 90-100% jeles.

gyakorlatvezető